wtorek, 1 listopada 2022

Podwójne gniazdko ogrodowe Wi-Fi od LSC Smart Connect z Action


Pisałem już o inteligentnej żarówce od marki LSC Smart Connect. Teraz zajmę się gniazdkiem ogrodowe tej samej marki.


Ogrodowe inteligentne gniazdko marki LSC Smart Connect kupiłem również w Action. Wewnątrz oprócz gniazdka możemy znaleźć płaską nóżkę do postawienia gniazdka lub przykręcenia oraz szpic do wbicia w ziemię. 

Podstawki dla gniazdka ogrodowego na stole. Po lewej szpic do wbicia w ziemię a po prawej płaska podstawka

Gniazdko jest generalnie super, spełnia swoją rolę ale kabel jest strasznie krótki. Otóż jest to jeden metr. Słownie jeden, bardzo krótkie więc bez przedłużacza to gniazdko raczej do ogrodu się nie nada. 

Wtyczka do gniazdka ogrodowego LSC Smart Connect

Wtyczka ma standardowy rozmiar a mówię o tym z tego powodu, że większość inteligentnych gniazdek jest stosunkowo duża. Tak więc jak mamy w ścianie gniazdko jedno obok drugiego albo w przedłużacz z kilkoma gniazdkami, to wsadzenie takiego zwykłego inteligentnego gniazdka spowoduje zabranie 1,5 miejsca.  

Gniazdko spełnia funkcję przedłużacza wyposażone jest w dwa gniazdka, którymi możemy zarządzać osobno czyli możemy włączyć jedno, drugie lub oba. 

Szare tło, na górze nazwa Garden Spiker poniżej po lewej stronie przyciski do włączenia obu gniazdek lub każdego osobno. Po prawej możliwość zmiany nazwy gniazdek oraz ustawienia czasu włączenia i wyłączenia
Szare tło, na górze nazwa Garden Spiker poniżej po lewej stronie przyciski do włączenia obu gniazdek lub każdego osobno. Po prawej możliwość zmiany nazwy gniazdek oraz ustawienia czasu włączenia i wyłączenia. Z uruchomionym jednym gniazdkiem, podświetlonym.


Możemy każde skonfigurować osobno np. Switch 1 (nazwa domyślna) może włączać się w konkretne dni, a Switch 2 w inne. Również odliczanie możemy ustawić na każdy Switch osobno. Niestety nie ma opcji aby skonfigurować na raz oba Switche. 

Interfejs jak widać na lewym i prawym zdjęciu jest intuicyjnie prosty. Możemy włączyć Switch, który chcemy albo przyciskiem na górze (nad Switchami) włączyć oba jednocześnie. Tą samą funkcję spełnia przycisk na urządzeniu. Jego wyciśnięcie może włączyć i wyłączyć oba Switche. Przycisk ten również włącza się gdy uruchomimy tylko jedno gniazdko, a szkoda gdyż osobne małe diody pozwoliły by np. określić, że włączone jest konkretne gniazdko a nie oba. 

Górna część gniazdka po środku przycisk ręcznie uruchamiający gniazdka, poniżej schowany uchwyt

Kiedy urządzenie jest włączone, przycisk się świeci na niebiesko. Przed nim widać schowany uchwyt.


Gniazdo ogrodowe z uchwytem podniesionym do góry

Służy jak wspominałem do wyjmowania urządzenia jak jest wbite w ziemię. Pomysł całkiem spoko.

Urządzenie od frontu prezentuje się tak


Gniazdka są schowane za zielonymi za klapkami które łatwo jest otworzyć. 


Gniazdka są z bolcami oraz bez problemu idzie się do nich podpiąć.


Nóżka oraz podstawka jest odkręcana. Kabla nie da się odpiąć, więc urządzenie w całości nie jest możliwe do rozebrania. Jednak kabel nie jest problemem i nie przeważa urządzenia.


Interfejs aplikacji LSC Smart Connect

Na wstępie powiem, że mam kilka rzeczy dodanych ale interfejs wygląda tak samo.

Z pozycji aplikacji możemy zarządzać każdym urządzeniem osobno. Interfejs gniazdka już pokazywałem, więc zamiast tego przejdziemy krok dalej. Gniazdko nosi nazwę Garden Spiker(FR)-c839 

Aby dostać się do informacji o urządzeniu wystarczy kliknąć w trzy kropki nad gniazdkami. 


Krótkie omówienie to: 
Informacje o urządzeniu tutaj mamy wirtualne ID, nasze IP, adres Mac, strefa czasowa oraz siła sygnału Wi-Fi.

Tap-to-Run and Automation służy do zarządzania scenami i konfiguracją automatyczności urządzenia. 

Również wspiera on Asystenta Google. Reszta to np. powiadomienia gdy urządzenie jest offline, utworzenie grupy np. jak mamy kilka żarówek aby nimi zarządzać razem, możliwość udostępniania lokalizacji, FAQ najczęściej zadawane pytania oraz dodanie skrótu do ekranu głównego.

Bonus czyli Google Home


Jak już pisałem, urządzenia LSC Smart Connect współpracują z Google. Więc mając konto w LSC możemy podpiąć się pod apkę Google Home i z jej pozycji zarządzać w jakimś stopniu. Dlaczego tak mówię ? Zaraz to wyjaśnię. 

Mam kilka urządzeń różnych marek, ale nasz docelowy temat jest w pomieszczeniu o nazwie "Ogród" mamy tutaj 3 gniazdka. 3 ponieważ jedno to włączenie dwóch, oraz osobno jak widać po nazwach.

Interfejs każdego z nich jest taki sam. Więc nie będę pokazywać osobno, zastosuję jeden przykład. 

Google Home nie daje tutaj możliwości konfiguracji. Pod kołowrotkiem (prawy górny róg) możemy zmienić nazwę czy edytować typ urządzenia, jego miejsce w domu lub dom. 

Podsumowanie 

Ogólnie gniazdko ogrodowe od LSC Smart Connect jest super. Wtyczka nie zajmująca więcej miejsca niż potrzeba, dwa gniazdka w jednym urządzeniu, współpraca z Google Home. Jedyna wada której nie da się zmienić to długość kabla co sprawia, że potrzebny jest przedłużacz ogrodowy z jednym gniazdkiem (bo to urządzenia da nam dwa). Zastosowanie np. zbliżają się święta lub Halloween niedługo i jak mamy dekorację możemy je podłączyć i np. w światełka białe a w drugim np. inne i możemy nimi zarządzać z pozycji telefonu, włączyć albo wyłączyć lub ustawić o której mają się same załączyć i odwrotnie. 

Innym zastosowaniem to np. jak chcemy móc podpiąć dwa gniazdka inteligentne a mamy w ścianie tylko dwa gniazdka jedno nad drugim. Jak pisałem typowe gniazdka na Wi-Fi są duże i nie damy rady włączyć dwóch. Tutaj przychodzi to gniazdko i możemy wpiąć np. dwa urządzenia do niego i włączać lub wyłączać je zdalnie. 

Ja płaciłem 69 złotych teraz jak patrzę to cena 57 złotych i to jest chyba jako cena regularna. 

Po więcej informacji można zajrzeć tutaj: Podwójne gniazdko wifi LSC Smart Connect | Action.com

Ja uważam, że urządzenie całkiem spoko i warte swojej ceny. Inne gniazdko zewnętrzne kosztuje 49 złotych też ma 2 wtyki ale nie posiada już opcji na zarządzanie zdalne.